Samsung 50" Crystal 4K Smart TV, model UA50DU7700KXXT
SKU : UA50DU7700KXXT
0 Sold
no reviews
Share
Quantity
2 items available
Brands:
Samsung
Categories:
Entertainment electronics
LED TV
Clearance Sale
Wishlist
Compare
Share
Product description
PurColor: Beautiful, natural colors for a comfortable movie-watching experience.
4K Upscaling: Upscale your favorite content to crisp 4K resolution.
Samsung Tizen OS: Convenient access to your favorite content.
Q-Symphony: Perfectly integrated TV speakers and soundbar.
Powered by the Crystal Processor 4K chip, delivering truly vibrant colors at 4K resolution.
Elevate your favorite content to 4K quality with Upscaling features.
Smooth visuals with a 60 Hz refresh rate and Motion Xcelerator.
Contrast Enhancer improves depth and color to optimize viewing experience.
PurColor delivers beautiful, natural colors for comfortable movie watching.
UA50DU7700KXXT
Ratings & Reviews
There are no ratings and reviews yet. Be the first to comment.
Review
Related Products
-6%