SKU : DH-10BM1T
0 Sold
no reviews
Quantity
5 items available
Short Description
Product Information
PANASONIC Water Heater - DH-10BM1T, 10,000 Watts
Extra High Temperature
Achieves extra high temperatures with a high wattage of 10,000 watts.
Multiple Water Outlets
Suitable for use with multiple points of water, such as sinks, bathtubs, kitchen sinks, etc.
DOUBLE ELB CHECKER
Filter & Water Volume Control
8 Safety Systems for Maximum Safety
Energy Saving: 3 Power Levels to Choose From
Selectable power levels: LOW (6000W), MED (7500W), HIGH (10,000W)
Product Information
Extra High Temperature
Multiple Water Outlets
DOUBLE ELB CHECKER
Filter & Water Volume Control