Samsung 50" Crystal UHD 4K TV, Model UA50DU8100KXXT
SKU : UA50DU8100KXXT
0 Sold
no reviews
Share
Quantity
7 items available
Brands:
Samsung
Categories:
Entertainment electronics
LED TV
Clearance Sale
Wishlist
Compare
Share
Product description
Vibrant, lifelike colors with Dynamic Crystal Color technology and HDR technology.
Elevate your favorite content to 4K quality with Upscaling feature.
Slim, beautiful design, space-saving with AirSlim.
Equipped with a Crystal Processor 4K chip, it delivers truly vibrant colors with 4K resolution.
Smooth visuals with a 60 Hz refresh rate and Motion Xcelerator.
The TV frame is ultra-thin with the Boundless Screen design.
Adaptive Sound adjusts the audio to suit the content, such as sports, action movies, and concerts.
UA50DU8100KXXT
Ratings & Reviews
There are no ratings and reviews yet. Be the first to comment.
Review
Related Products
-6%