TV SONY BRAVIA 55" model KD-55X85L
SKU : KD-55X85L
0 Sold
no reviews
Quantity
2 items available
Short Description
Model Year
Model Year: 2023
Dimensions and Weight
Screen Size (inches, Diagonal): 55" (54.6")
Screen Size (cm, Diagonal): 139 cm
TV Dimensions without Stand (W x H x D): 1228 x 709 x 56 mm
TV Dimensions with Stand (Standard Position) (W x H x D): 1228 x 784 x 336 mm
Package Dimensions (W x H x D): Approximately 1350 x 839 x 162 mm
Stand Width (Standard Position):
VESA® Hole Pitch (W x H): 300 x 300 mm
TV Weight without Stand: 16.3 kg
TV Weight with Stand: 17.4 kg
Package Weight (Total): Approximately 25 kg
Specifications
- 55” Full Array LED TV
- Supports Dolby Vision and Dolby Atmos for a cinematic viewing experience at home.
- Design: Flush Surface / Stand: Standard Position
- Speaker power: 10W + 10W
- Supports Digital TV (DVB-T/T2)
- Connections:
Wishlist
Product description
Model Year
Model Year: 2023
Dimensions and Weight
TV Weight with Stand: 17.4 kg
Specifications
- 55” Full Array LED TV
- Speaker power: 10W + 10W